USD
USD Δολάριο ΗΠΑ EUR Ευρώ GBP Λίρα στερλίνα AUD Δολάριο Αυστραλίας CAD Δολάριο Καναδά BRL Ρεάλ Βραζιλίας CNY Γουάν Κίνας CZK Κορόνα Τσεχίας DKK Κορόνα Δανίας HKD Δολάριο Χονγκ Κονγκ ILS Νέο ισραηλινό σεκέλ JPY Γεν Ιαπωνίας MYR Ρινγκίτ Μαλαισίας NZD Δολάριο Νέας Ζηλανδίας NOK Κορόνα Νορβηγίας PLN Ζλότι Πολωνίας RON Νέο λέου Ρουμανίας RUB Ρούβλι Ρωσίας SAR Ριάλ Σαουδικής Αραβίας SGD Δολάριο Σιγκαπούρης ZAR Ραντ Νότιας Αφρικής KRW Νοτιοκορεατικό γουόν SEK Κορόνα Σουηδίας CHF Ελβετικό φράγκο TRY Τουρκική λίρα UAH Χρίβνια Ουκρανίας ARS Argentina, Peso THB Μπατ Ταϊλάνδης
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Pousada Do Lago 2 Petropolis (Rio de Janeiro) Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Suíte Pousada do Lago Petrópolis Suíte Pousada do Lago Petropolis (Rio de Janeiro) Русский Svenska Türkçe
  • Επικοινωνία

Pousada Do Lago 2

ex. Suite Pousada Do Lago

Έγκαιρη Κράτηση
2026-09-28
2026-09-29

Η μέγιστη περίοδος που μπορεί να κρατηθεί είναι 30 ημέρες. Παρακαλώ εισάγετε εναλλακτικές ημερομηνίες.

27

Pousada Do Lago 2 3*

 Wi-Fi
 Πισίνα

Εξωτερική πισίνα

 Χώρος για μη καπνιστές

Δωμάτια μη καπνιστών

 Κλιματισμός
 Δεν επιτρέπονται κατοικίδια

Το κομψό ξενοδοχείο Suite Pousada Do Lago Petrópolis 3 αστέρων βρίσκεται κοντά στον Καθεδρικό Ναό της Πετρόπολης, σε απόσταση 4 χλμ. Έχει επίσης ιδιωτική στάθμευση.

Αυτό το κομψό ξενοδοχείο βρίσκεται σε άνετη τοποθεσία, 10 λεπτά με αυτοκίνητο από το Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων της Πετρόπολης. Το Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων της Πετρόπολης βρίσκεται σε απόσταση 4,1 χλμ., ενώ Lago Quitandinha είναι σε κοντινή απόσταση. Αν σας αρέσουν τα ιστορικά μέρη, το Suite Pousada Do Lago παρέχει πρόσβαση στο Ανάκτορο Grao-Para, που απέχει σε απόσταση 15 λεπτών με αυτοκίνητο.

Τα δωμάτια διαθέτουν μίνι μπαρ-ψυγείο, καθώς και δωρεάν Wi-Fi και τηλεόραση επίπεδης οθόνης με δορυφορικά κανάλια για την άνεσή σας. Τα μπάνια με ξεχωριστή τουαλέτα και ντους διαθέτουν επίσης στεγνωτήρας μαλλιών και μεγάλες πετσέτες μπάνιου για επιπλέον άνεση. Όλα τα δωμάτια έχουν θέα στον κήπο.

Οι επισκέπτες μπορούν να ξεκινήσουν τη μέρα τους με ένα νόστιμο πρωινό και στη συνέχεια να χαλαρώσουν ή να κάνουν μια βόλτα στην περιοχή. Μπορείτε να απολαύσετε μια γαστρονομική εμπειρία στο Churrascaria Lago Sul, το οποίο προσφέρει βραζιλιάνικη κουζίνα και απέχει σχεδόν 1 χλμ. από το ξενοδοχείο Suite Pousada Do Lago.

  • Τοπικά αξιοθέατα
  • Galeria Extra Petropolis
    754 χλμ.
  • Portal Cidade Imperial Petropolis
    391 χλμ.
  • Igreja Nossa Senhora Aparecida
    501 χλμ.
  • Crémerie Park
    1013 χλμ.
  • Lago Quitandinha
    387 χλμ.
  • Ανάκτορο Quintandinha
    101 χλμ.
  • Πάρκο Parque Sao Vicente
    1269 χλμ.
  • Cachoeira dos treze
    1088 χλμ.
  • Μουσείο Armas Historicas Ferreira da Cunha
    1768 χλμ.
  • Stone Quitandinha
    898 χλμ.
  • Αεροδρόμια
  • Ρίο Ντε ΤζαΝέιρο/ΔιεθΝές Αεροδρόμιο Galeao
    59 χλμ.

Στο ξενοδοχείο

Γενικά

  • Δωμάτια μη καπνιστών
  • Wi-Fi
  • Χώρος στάθμευσης
  • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια
  • Κλειδί

Δραστηριότητες και χαλάρωση

  • Εξωτερική πισίνα
  • Κήπος

Στο δωμάτιο

  • Κλιματισμός
  • Μίνι μπαρ
  • Αίθριο
  • Τραπέζι φαγητού
  • Δωρεάν προϊόντα περιποίησης
  • LCD TV

Σημαντική ειδοποίηση

Check-in: από 14:00 έως 22:00
Check-out: από 11:00 έως 12:00

Συχνές ερωτήσεις

  • 🚗

    Πού μπορούμε να παρκάρουμε στο κομψό ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2;

    Μπορείτε να παρκάρετε το όχημά σας στο χώρος στάθμευσης του το κομψό ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2.
  • 🕗

    Τι ώρα γίνεται το check-out σε τo ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2;

    Σε τo ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2 μπορείτε να κάνετε check out στις 12:00.
  • 💵

    Πόσο κάνει ένα δωμάτιο στο κομψό ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2;

    Η μέση τιμή δωματίου στο κομψό ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2 αποτελεί 55$. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε, επικοινωνήστε με το ξενοδοχείο.
  • 🚪

    Τι δωμάτια προσφέρει τo ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2;

    Τo ξενοδοχείο Pousada Do Lago 2 προσφέρει Δίκλινο δωμάτιο, Τρίκλινο δωμάτιο και Οικογενειακό δωμάτιο.

Λεπτομέρειες & Τιμές



Παρακαλούμε, εισάγετε τις ημερομηνίες παραμονής σας για να ελέγξετε τη διαθεσιμότητα.

Φωτογραφίες

Σχόλια

Λεπτομέρειες διαμονής

Η βαθμολογία σας

Απαίσια Σπουδαία

Επικοινωνήστε μαζί μας



Έγκαιρη Κράτηση
2026-09-28
2026-09-29

Η μέγιστη περίοδος που μπορεί να κρατηθεί είναι 30 ημέρες. Παρακαλώ εισάγετε εναλλακτικές ημερομηνίες.

Ευχαριστώ για την εγγραφή
Κλείσιμο
Νομικά
  • Πολιτική ξενοδοχείου
Εταιρεία
Pousada Do Lago 2, Βραζιλία

Avenida Ayrton Senna, 285, Petrópolis, Βραζιλία

Μείνετε ενημερωμένοι

Εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας και θα λαμβάνετε πρώτοι τα τελευταία νέα και τις προσφορές μας.

Online κρατήσεις ξενοδοχείων

Επικοινωνία

2026 © br-sudestedobrasil.com

All rights reserved